774 163 381 Jsme tu 24/7
picture

Bezpečnostní dveře třídy 3

Evropské normy nám v dnešní době regulují v každodenním životě mnoho věcí – není se čemu divit, že tomu tak je i u bezpečnostních tříd dveří.

Dle ustanovení evropských norem máme celkem 6 bezpečnostních tříd. V našem právním řádu je upravují normy ČSN EN 1627 a ČSN EN 1630. Před číselným označením bezpečnostní třídy najdete zkratku RC, která pochází z anglického "resistence classes", česky pak "třídy odolnosti". I z toho lze odvodit, že bezpečnostní třídy udávají stupeň odolnosti bezpečnostních prvků proti vloupání.

Čím vyšší číslo, tím vyšší bezpečnost

U čísel bezpečnostních tříd platí jednoduché pravidlo – čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň zabezpečení dveří.

Bezpečnostní třída 3 a 4 u dveří je standardní a dostačující pro vchodové dveře bytů a rodinných domů.

Bezpečnostní třída 3

Třetí bezpečnostní třída (Bezpečnostní třída 3 dveří) představuje vhodné (nižší) zabezpečení pro vchodové dveře domů a bytů. Tato bezpečnostní třída počítá se s tím, že se zloděj s určitým povědomím o tom, jak překonat dveře, pokusí překonat dveře s páčidlem délky 710 mm, šroubovákem a ručním nářadím včetně mechanické ruční vrtačky.

Bezpečnostní třída 3, tuto třídu se dá osadit do stávající kovové zárubně nebo do speciálních bezpečnostních zárubní. Mají protipožární odolnost EI 30 DP3, EW 30 DP3.

Becpečnosntí dveře třídy RC3 jsou i cenově výborně dostupné. Tyto dveře zloději nedovedou překonat bez hlubších znalostí systémů zamykání a použití nástrojů (vrtaček a dalších specializovaných zámečnických nástrojů).

Rádi vám takové bezpečnostní dveře třídy 3 dodáme a nainstalujeme.

 

Volejte ihned 774 163 381

Máte jakýkoliv dotaz?

Dejte nám vědět, do 24h se vám ozveme

O vaše data je u nás postaráno.
Přečtěte si naše link na stránku o ochr. os. údajů.